3,5 byt na Kramároch - tehlový dom, veľké izby, super výhľad

365 000
Bratislava - Kramáre
Podlahová plocha: 95.7 m2
Celková plocha: 95.7 m2
3-izbový byt
Balkón: áno - 1
Parkovanie: verejné
Poschodie: 2 z 3
Postavené z: tehla
Stav: čiastočne prerobený
Rok výstavby: 1949
Zariadenie: čiastočne
Klimatizácia
Okná: drevené
Internet: optika
Káblová televízia
Vykurovanie: vlastné - plyn
Plyn
Kanalizácia
Terén: mierny svah
Voda: verejný vodovod
Elektrina: 230V
Pomohli sme predať už 637 nehnuteľností

Poloha a popis nehnuteľnosti

PASS REALITY Vám exkluzívne ponúka tento výnimočný byt v krásnej lokalite.

Základná charakteristika a hlavné benefity:
- čistá podlahová plocha bytu: 95,7m2
- priestranné miestnosti, vysoké stropy
- veľký, 11,3 m2 balkón s parádnym výhľadom
- 4 byty v dome, privátna zóna so zeleným dvorom tvorená 4 domami
- klimatizácia
- veľké a kvalitné drevené eurookná s exteriérovými žalúziami
- obrovská povala priamo nad bytom

Lokalita
Byt sa nachádza v širšom centre Bratislavy, v dolnej časti Kramárov, na Ďurgalovej ulici. Táto lokalita sa vyznačuje veľmi dobrou dopravnou dostupnosťou ako do centra (3 zastávky autobusom, do 10 min autom), tak aj na bratislavský obchvat (2 km na Patrónku), ale aj do vyhľadávaného Horského parku (15-20 min chôdze), či bratislavských mestských lesov (do 30 min chôdze). Bezprostredné okolie bytu je charakteristické voľnou menejpodlažnou zástavbou s veľkým množstvom zelene a tvorí tak optimálne podmienky pre príjemný život.

Byt
Byt pozostáva z 3 plnohodnotných obytných miestností s veľkorysou výmerou a jednej malej izbičky / pracovne. Centrom bytu prechádza chodba, z ktorej sa vstupuje do jednotlivých miestností. Na západ je cez dvojkrídlové dvere priestranná 30 m2 obývačka s veľkými oknami a nádherným výhľadom, z ktorej je vstup aj na veľký balkón. Obývačka je prepojená s rodičovskou spálňou orientovanou na juhozápad. Kúpeľňa s vaňou je prístupná ako z chodby, tak aj z rodičovskej spálne, WC je samostatné. Na východnú stranu je orientovaná detská izba s celostenovým rolldorom a kuchyňa, z ktorej je vstup do komory a malej izby / pracovne. Pôdorys bytu je štvorcový, efektívne riešený a umožňuje komfortné bývanie.

Byt sa nachádza na 2., najvyššom poschodí bez výťahu; nad bytom je veľká povala pod sedlovou strechou, ktorej 2/3 prislúchajú k bytu ako dodatočný úložný priestor (35 m2). Príjemnou charakteristikou bytu sú nadštandardné výmery obytných miestností a vysoké stropy. Byt je v dobre udržiavanom a čiastočne zrekonštruovanom stave. V obývacej izbe je klimatizácia, ktorá v letných horúčavách napomáha tepelnému komfortu v celom byte. Na byte boli inštalované drevené eurookná s izolačným dvojsklom a exteriérovými roletami. V roku 2012 prešiel obsiahlejšou rekonštrukciou, ktorej predmetom bola obnova vodoinštalácie, kanalizácie, elektra, ako aj plynového kotla. Byt má ohrev vody aj vykurovanie zebezpečené vlastným plynovým kotlom, čo umožňuje jeho efektívnu prevádzku (mesačné náklady na plyn: 70 EUR).

Bytový dom
Bytový dom bol postavený a odovzdaný do užívania v roku 1949, ako súčasť obytného súboru 4 bytových domov, spoločne tvoriacich zónu ohraničenú Ďurgalovou a Opavskou ulicou. Jedná sa o kvalitnú a dobre udržiavanú stavbu. Na jednom podlaží sa nachádza len 1 bytová jednotka. Bytový dom je zateplený, boli na ňom vymenené okná, vchodové dvere, elektroinštalácia, ako aj zrenovované schodiská a balkóny.

Spolu s bytom sa predáva aj spoluvlastnícky podiel na zastavanom a priľahlých pozemkoch, ktoré tvoria súčasť privátnej zóny bytového domu.
Byt sa predáva nezariadený, s výnimkou zabudovaného zariadenia a spotrebičov (kuchynská linka, vstavané skrine, na mieru vyrobený nábytok v predsieni a luxusné závesy a záclony v obytných miestnostiach). Byt je k dispozícii od 1.7. 2022.

Cena bytu je 365 000,- EUR.
K bytu je možné prikúpiť aj veľkú, 24 m2 garáž nachádzajúcu sa bezprostredne vedľa vchodu do bytového domu. Pred garážou je možnosť parkovania druhého auta. Cena bytu spolu s garážou je 400 000,- EUR.

Cena nehnuteľnosti zahŕňa:
1. Províziu RK za sprostredkovanie predaja
2. Právny servis pri prevode nehnuteľnosti, vrátane vypracovania kúpnej zmluvy v advokátskej kancelárii
3. Notárske poplatky pri overovaní podpisov predávajúcich
4. Správny poplatok za vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností

V prípade financovania kúpy prostredníctvom hypotekárneho úveru:
5. Zabezpečenie vypracovania znaleckého posudku
6. Bezplatné sprostredkovanie hypotekárneho úveru špičkovým hypotekárnym špecialistom

V prípade doplňujúcich otázok, alebo záujmu o obhliadku prosím kontaktujte: Vladimír Magula, 0948 227 885, vlado@pass.sk

PASS REALITY - reality, ktoré Vám passujú
Mgr. Vladimir Magula, MIB, RSc. - Váš osobný maklér
Telefón: +421 948 227 885
Email: vladimir.magula@pass.sk